Geçtiğimiz hafta İlimiz ve İlçelerimizde yaşanılan yoğun kar yağışı nedeni ile ulaşıma kapanan 322 köy yolunda yürütülen kar mücadelesi sonucunda 13.01.2019 itibari ile  köy yollarımız ulaşıma açılmıştır. 
 
        Karla mücadele çalışmalarını sürdüren Giresun İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, hafta başından itibaren etkili olan kar yağışı sonrası kapanan köy ve  mahalle yollarını tamamını ulaşıma açtı. 
 
        Sorumluluk alanında bulunan köy ve mahalle kar temizleme, tuzlama ve yol açma çalışmalarını hızlı bir şekilde bitiren İl Özel İdaresi, ilçelerde de çalışmalarını tamamladı. Kapanan  mahalle yollarının tamamını ulaşıma açan Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri fırtına ve tipi nedeniyle kapanan yolları ve oluşan heyelanları gün içerisinde birçok kez tekrar tekrar açıyor. Vatandaşların yağışlardan olumsuz etkilenmemesi için açılan yollarda tuzlama çalışmaları yapan  ekipler, geceli-gündüzlü çalışmaya devam ediyor. Yüksek kesimlerde kar kalınlığının yer yer 1 - 1,5 metreyi bulması ulaşımı zorlasa da ekipler gün içerisinde yollarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor.
 
İSAY2 Galeri