DOKAP BAŞKANI YÜCE İL GENEL MECLİSİNDE
 
 
 
İl Genel Meclisi’nin mart ayı toplantılarına katılan DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, 2013-2017 yılları arasında Giresun’da tamamlanan ve devam eden projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.
İl Genel Meclisi üyelerine yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren DOKAP Başkanı Ekrem Yüce “ Giresun iline 2013-2017 yılları arasında devam eden ve tamamlanan 34 projemiz bulunmaktadır. Bu projelerden 8’i Turizm Master Planı, 7’si tarım ve hayvancılık, 12’si tarım ve bitkisel üretim ve diğer projelerle birlikte toplamda 34 projemiz bulunmaktadır. Bu projelerimizden 38 milyon 344 bin lirası Turizm Master Planı’na, 8 milyon 714 bin lirası tarım ve hayvancılık projesi, 4 milyon 335 bin lirası tarım ve bitkisel üretim projesi başta olmak üzere toplamda 34 proje için 53 milyon 583 bin 843 lira kaynak ayrılmıştır. Bu projelerin 10 tanesi tamamlanırken 24 proje devam etmektedir” bilgisini verdi.
“DOKAP’tan en büyük payı Giresun aldı”
Giresun’un DOKAP’tan en büyük payı aldığını da ifade eden Başkan Ekrem Yüce “Giresun’dan bugüne kadar bize gelen hiçbir proje geri çevrilmemiştir. Gerek belediyelerimizden, gerekse özel idare ve diğer kurumlardan talep edilen her proje için gereken yapılmıştır. Özellikle Giresun’u geleceğe taşıyacak olan turizm alanında yapılan projeler tamamlandığında gerek Yavuzkemal Turizm Merkezi gerekse Giresun Adası projesini önemsiyoruz. Tabi bunların yanı sıra arzu edipte gerçekleştiremediklerimiz ya da vaktinde tamamlayamadığımız projeler de bulunabilir. Bunlar için de gayret ve çabalarımızı artıracağız. Ancak bilinmesi gereken bir konu vardır ki DOKAP Giresun için çok önemli projelere imza atmıştır ve atmaya devam edecektir” dedi.
İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel ise, DOKAP’ın bölge illerinin yanı sıra Giresun için de ne kadar önemli olduğunu ifade ederek özellikle Giresun adına yapılan ve yapılmakta olan çalışmalar için teşekkür etti.
 
 
İSAY2 Galeri