Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, Ramazanın ilk gününde iftarını Şehit aileleri ve Gazilerimizle açtı.
06 Mayıs Pazartesi akşamı Ayvasıl Liman Restoranttaki iftara eşi Hanımefendi ve çocuklarıyla birlikte katılan Vali Sarıfakıoğulları, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi.
İftar boyunca şehit aileleri ve gazilerimizle yakından ilgilenerek sohbet eden Vali Sarıfakıoğulları, yemek sonrası yaptığı konuşmada,  üzerinde bin yıldır yaşadığımız toprakların bedelini bin yıldır ödediğimizi belirterek, “Bu mübarek topraklar üzerinde yaşamanın bir bedeli var ve o bedel ne ise biz onu bin yıldır ödüyoruz ve ödemeye devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik adına, vatanımızın bütünlüğü adına, şanlı ay-yıldızlı bayrağımızın gönderden inmemesi adına, din-i Mübin-i İslam adına, Kur’an-ın yere düşmemesi adına, ezanların 5 vakit okunması adına bu mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Tabi bu noktada şehit olan asker, polis, korucu, öğretmen, hekim ve sivil kardeşlerimiz var Tüm şehitlerimize gani gani rahmet,  Gazilik mertebesine ulaşanlara da yüce Allah’tan şifalar diliyorum. Siz sevgili ailelerine de sabırlar temenni ediyorum. Biz varsak, bugün ayaktaysak bunu sizlere borçluyuz.  Siz şehit yakınlarına borçluyuz. Allah sizlerden razı olsun.  Hayırlı ramazanlar diliyor saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum” dedi.
İftar programına, Vali Harun Sarıfakıoğulları ve eşi hanımefendi ile kızları, AK Parti Giresun Milletvekili Av.Kadir Aydın, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cevdet Coşkun, Vali Yardımcıları Metin Maytalman ve Kürşat Güleryüz, İl Jandarma Komutanı B.Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Sahil Güvenlik Komutanı Yüzbaşı Fırat Aslan, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ile şehit aileleri ve gazilerimiz katıldı.        
 
İSAY2 Galeri