YAĞLIDERE HACI ABDULLAH HALİFE CAMİ İBADETE AÇILDI
 

Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında Yağlıdere ilçesinde bulunan Karadeniz’in Mevlana’sı olarak bilinen , Yavuz Sultan Selim Han’ın hocası Hacı Abdullah Halife Hazretlerini anma programı düzenlendi. 
Programda DOKAP tarafından finanse edilen ve Kültür Varlıkları Genel Müdürlüğünden  gerekli izinlerin alınması ve proje çalışmaları  İl Özel İdare Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan Hacı Abdullah Halife  caminin resmi açılı gerçekleştirildi.
Caminin açılış kurdelesini Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Yağlıdere Kaymakamı Hasan Uğuz, Başbakanlık Başdanışmanı Mustafa Şen, Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım ve İl Özel İdare Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Fatsa  tarafından kesildi.
Ticaret İl Müdürü Ali YILDIRIM, Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman KIRHASANOĞLU, Başbakanlık Başdanışmanı Sn.Mustafa Şen ve Sayın  Valimiz Harun SARIFAKIOĞULLARI bire selamlama konuşması yaptılar. İl Özel İdare Kültür ve Sosyal İşler  Müdürü Mehmet FATSA, Karadeniz Bölgesinde Ahiliğin gelişimi  ve Hacı Abdullah Halifenin bu bölgede yaptığı hizmetlerle ilgili bilgiler verdi. 
Doğu Karadeniz Bölgesinin Türkleşmesi ve Müslümanlaşmasında büyük emeği olan Hacı Abdullah Halife için düzenlenen etkinliğe il, ilçe protokolü ve vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.
 
 

İSAY2 Galeri